Najväčšou záhadou tejto prednášky pre mňa je, ako sa takýto človek môže ocitnúť na prednáške v Mense.
To nebol alternatívny pohľad na fyziku, to nebola žaidna nevyriešená záhada. To bolo pojednanie o jednom nezmyselnom konštrukte kde akcia a reakcia sú v pomere 1:10
Nevyriešené záhady zotrvačnosti a gravitačnej konštanty
zaznamenal to niekto?
- Prihláste sa alebo sa zaregistrujte pre odosielanie komentárov
Ahojte
Vnímam to tak že cieľom prednášky bolo
- Pokúsiť sa rozlíšiť gravitačné pôsobenie na telesá od iných síl spôsobujúcich hybnosť.
- Poukázanie na gyroskopy, kde akumulovaná dostredivá sila spôsobuje stabilizáciu polohy gyroskopu.
- Ponúka teórie kde gyroskopický pohyb telies vo vsťahu ich vlastnej hmotnosti a rýchlosti otáčania spôsobuje vznik prstencov okolo planét a asteroidov.
Osobne si myslím že:
- Gravitácia je prenášaná niečím rádovo menším než sú fotóny, a preto aj ohýbajú svetlo, ale pôsobia aj cez hmotné prekážky.
- A áno síce meriame hybnosť cez hmotnosť a teda gravitáciu. A teda ich účinok nevieme rozlíšiť! Ale hybnosť, ktorú si telesá odovzdávajú vzájomným pôsobením sa prenáša cez vzájomné pôsobenie jednotlivých atómov a molekúl! (A teda asi ťažko pomocou gravitácie..) A teda je úplne jedno aký pomer existuje v pomere jednotlivých elementárnych častíc, ktoré prenášajú gravitáciu a hybnosť ako takú. Pre výpočty to nie je relevantné...
Viac by ma zaujímalo či:
- Je niekde nepretržité meranie gravitačnej konštanty? (A teda či je možné dať nameranú zmenu k dennej dobe, polohe mesiaca a planét... a teda už pomaly spadáme k astrológii :) )
- Existuje pokus s meraním gravitácie, kde by sa namiesto statických závaží použili závažia rotujúce okolo svojej osi? (Teda rovnaký ako štandardní pokus, len s gyroskopom.)
S pozdravom
o.
- Prihláste sa alebo sa zaregistrujte pre odosielanie komentárov
- Prihláste sa alebo sa zaregistrujte pre odosielanie komentárov
zaznamenal to niekto?